ZADZWOŃ
NAPISZ
wesele w namiocie 3

Namiot – kupić czy wynająć? Oto jest pytanie…

Nie jest żadną niespodzianką, że namioty to nieodłączny element miejskiej architektury. Szczególnie w większych metropoliach możemy napotkać je coraz częściej. Impreza w ogrodzie sąsiada? Stoi biesiadny namiot. Ogródek piwny lokalnej knajpy? Parasole lub namiot! Stanowisko miejscowego radia na plaży? Oczywiście okryte namiotem.

Namioty pozwalają skuteczne adaptować różnorakie pomysły - tak biznesowe jak i prywatne - do warunków atmosferycznych, zapewniają nam prywatność, komfort i bezpieczeństwo. W tym artykule poruszamy kwestię, która wielu z Was z całą pewnością interesuje - w jakich sytuacjach lepiej namiot wynająć, a kiedy bardziej opłacalny będzie jego zakup?

WYNAJEM

Wynajem namiotów jest szczególnie powszechny wśród osób prywatnych, drobnych przedsiębiorców oraz organizatorów wszelkiej maści imprez. Największą zaletą wynajmu jest oczywiście cena, które jest zazwyczaj wielokrotnie niższa niż koszt zakupu namiotu. Istotne są także koszta eksploatacji - nawet jeśli do ostatecznego rozrachunku dodane zostanie ubezpieczenie konstrukcji, to nie ponosimy w zasadzie żadnych kosztów utrzymania poza np. umyciem go przed oddaniem. Co więcej rozłożenie i złożenie takiego namiotu leży na ogół w gestii wynajmującego, oszczędzamy zatem też masę czasu jeśli jesteśmy zmuszeni zwolnić przestrzeń bo na przykład podnajeliśmy ją od miasta. Wynajem jest idealnym rozwiązaniem na rodzinne uroczystości, okresowe promowanie firmy czy wesela i poprawiny.

Wynajem może nie być już tak opłacalny, jeśli organizujemy wydarzenia z jego udziałem cyklicznie. Jeżeli wiemy, że przez sezon będziemy musieli namiot wynająć np. 10 razy na kilka dni, warto zawczasu skonsultować z wynajmującym ewentualne koszta zakupu i utrzymania takiej konstrukcji. Pamiętajmy, że namiot wynajęty nie jest naszą własnością. Jeżeli nie jest on ubezpieczony odpowiadamy za wszelkie jego uszkodzenia u musimy niezwłocznie szkodę zrekompensować właścicielowi, podczas gdy własny namiot moglibyśmy na przykład naprawić dopiero przed kolejnym latem.

KUPNO

Zakup namiotu to poważna inwestycja, która niesie za sobą jednak wiele korzyści. Przede wszystkim, jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę i ludzi możemy konstrukcję dowolnie przenosić i modyfikować wg naszego uznania, chociażby poprzez namalowanie na jednym z boków firmowego logo. Kupno to także oszczędność na przestrzeni czasu - jednorazowy wydatek, który zazwyczaj możemy bez problemu wrzucić w koszta, pozwoli nam zaoszczędzić masę funduszy jeżeli regularnie wykorzystujemy konstrukcję.

Największą wadą zakupu namiotu jest - jak już wspominaliśmy - cena. Duże, wysokiej jakości namioty potrafią kosztować tyle co naprawdę dobrej klasy samochód, podczas gdy wynajem to ułamek tej sumy. Do tego wszelkie koszta utrzymania, napraw i serwisu spoczywają w 100% na nas i to my bezpośrednio odpowiadamy za bezpieczeństwo osób z niego korzystających - nasze niedopilnowanie przeglądu okresowego może mieć nieprzyjemnie konsekwencje.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, to czy bardziej korzystny dla nas będzie zakup czy wynajem zależy przede wszystkim od celu w jakim chcemy namiot pozyskać. Jeżeli organizujemy poprawiny, urodziny, komunię lub prowadzimy w swoim mieście lokalną akcję promocyjną na rynku - zazwyczaj powinniśmy wybrać wynajem, ponieważ oszczędzimy na tym zarówno nasz cenny czas, jak i pieniądze. Jeżeli jednak namiot będzie stałym elementem naszej kampanii reklamowej, podczas której odwiedzamy kolejne miasta lub prowadzimy dużą restaurację i chcemy ją wyróżnić markowym namiotem - zdecydowanie rozważmy zakup. Pamiętajmy, że wysokiej klasy namiot może przy pomyślnych wiatrach i regularnym serwisie posłużyć nawet kilkanaście lat!

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się w sprawie wyceny bądź omówienia naszego produktu.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno duże hale namiotowe jak i eleganckie namioty imprezowe i weselne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami i szczegółowo opisz swoje wymagania a z wielką chęcią pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie do Twojej sytuacji.

84-230 Rumia,
ul. Głogowa 21


    Powróć do góry