ZADZWOŃ
NAPISZ
Wesele w dobie pandemii COVID-19- Tentrum - Produkcja i wypożyczalnia namiotów ślubnych

Ślub i wesele w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Każdy kto planuje uroczystość i zabawę ślubną chce, aby ten dzień był wyjątkowy. Początki planowania rozpoczynają się na wiele miesięcy przed tym wydarzeniem. Jak więc zabrać się za organizacje wymarzonej imprezy, jeżeli na świecie panuje nieprzewidywalny SARS-CoV-2? Jeśli stoisz przed tym trudnym wyzwaniem, w tym artykule postaramy się pomóc.

1. Po pierwsze, zapoznaj się z wszystkimi wytycznymi podanymi przez oficjalne organizacje. Z tych ważniejszych, o których musisz wiedzieć to przede wszystkim to, że spotkania grupowe powinny być ograniczone. Maksymalna liczba uczestników wesela nie może być większa niż 150 osób (na dzień 3.06.2020). Zweryfikuj więc swoją listę gości pamiętając, że osoby które przebywają w danym momencie na kwarantannie lub przechodzą zakażenie nie mogą uczestniczyć w uroczystości.

2. Zbierz dane kontaktowe wszystkich uczestników wesela, aby w razie podejrzenia zarażenia koronawirusem obsługa mogła przekazać listę służbom sanitarnym.

3. Ważną kwestią jest też rozmieszczenie gości na sali. Dopilnuj i ustal z obsługą lokalu żeby zachowane były 2 metry między stołami. Goście powinni zasiadać w grupach osób z bliskiego otoczenia, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa, w tak zwanej "szachownicy" (nie mogą siedzieć na przeciwko siebie). Pamiętaj także, że jeden kelner może obsługiwać maksymalnie 15 osób.

4. Jeśli planujesz osobny bufet, słodki stół lub inne tego typu urozmaicenia - pamiętaj, że potrzebna będzie osoba do jego obsługi.

5. Zapewnij bezpieczeństwo i komfort. Ustal z usługodawcą jak wygląda kwestia środków dezynfekujących. Jeśli obsługa nie zapewnia preparatów antybakteryjnych, zaopatrz w nie sale i toalety, aby każdy uczestnik zabawy miał do nich nieograniczony dostęp.

6. Warto przedyskutować z właścicielem sali dostosowane do sytuacji warunki umowy. Wielu usługodawców podchodzi przychylnie i stara się w znacznym stopniu wyjść na przeciw przyszłym młodym parom. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem byłaby na przykład możliwość późnej deklaracji ostatecznej liczby gości, czy tez zmniejszenie minimalnej ich liczby. Dzięki temu unikniesz stresu z ponoszeniem kosztów za osoby, które z przyczyn pandemii mogą nie być w stanie dotrzeć na Twoje święto.

7. Bądź wyrozumiały dla zapraszanych przez siebie gości. Część z nich, szczególnie ci starsi i schorowani, mogą w obawie o swoje zdrowie odmówić przybycia na Twój wyjątkowy dzień. Takie decyzje w dzisiejszych czasach nie są łatwe dla nikogo, ale zawsze powinniśmy stawiać zdrowie i życie nasze oraz osób nam bliskich ponad wszystko inne. Na pewno przydarzy się jeszcze okazja do wspólnego uczczenia tej szczególnej okazji, być może w mniejszym gronie.

Jeśli zastosujesz się do tych kilku porad, dokładnie przedyskutujesz wszystkie pomysły, plany i wątpliwości z właścicielem lokalu oraz zadbasz o swoje zdrowie i bliskich, to wierzymy że mimo przeciwności jakie przyniósł koronawirus uda Ci się zorganizować wspaniałą zabawę weselną, która na zawsze zapadnie w waszej i waszych bliskich pamięci.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się w sprawie wyceny bądź omówienia naszego produktu.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno duże hale namiotowe jak i eleganckie namioty imprezowe i weselne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami i szczegółowo opisz swoje wymagania a z wielką chęcią pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie do Twojej sytuacji.

84-230 Rumia,
ul. Głogowa 21


    Powróć do góry