ZADZWOŃ
NAPISZ
Konserwacja hal namiotowych - Tentrum.pl Wynajem i sprzedaż namiotów na każdą okazję

Jak konserwować hale namiotowe?

Hale namiotowe, będące obiektem stałym, traktowane są w kontekście prawa jako obiekty budowlane. Oznacza to mniej więcej tyle, że ich konserwacja oraz dbanie o odpowiedni stan techniczny poszczególnych elementów są obowiązkiem prawnym posiadacza. Oczywiście tego typu działania są niezwykle korzystne również ze względu na aspekty wizualne, kwestie bezpieczeństwa oraz żywotność hali, więc warto zadbać o to aby poświęcić regularnie parę chwil na prace serwisowe.

Utrzymanie hal namiotowych możemy podzielić na dwie kategorie:
1) Prace porządkowe i konserwacyjne,
2) Okresowe (obowiązkowe) badania techniczne.

PRACE PORZĄDKOWE I KONSERWACYJNE

Utrzymanie w dobrym stanie plandek nie tylko znacząco podnosi atrakcyjność namiotu pod względem wizualnym, ale również zapewnia, że płótna będą nam służyły przez wiele lat. Dach i ściany namiotu należy regularnie czyścić aby zapobiec wgryzaniu się w nie brudu. Warto zwrócić uwagę, że nie każdy rodzaj plandek dobrze zniesie myjki ciśnieniowe - najlepiej dopytać producenta namiotu o zalecaną metodę mycia. Przy okazji warto też dowiedzieć się jakie środki czyszczące będą do danego rodzaju płótna najlepsze. Odpowiedni dobór chemii pozwoli skutecznie wyczyścić powstałe zabrudzenia, zapobiegnie wykruszaniu się materiału wraz z biegiem czasu i stworzy warstwę ochronną, która ułatwi kolejne czyszczenie.

Nie mniej istotnym elementem, który powinniśmy regularnie konserwować, jest konstrukcja stalowa hali namiotowej. Na ogół elementy konstrukcyjne są poddawane ocynkowi, dzięki czemu są dobrze zabezpieczane na zmienne warunki atmosferyczne, niemniej jednak warto elementy zewnętrze dodatkowo zabezpieczyć dowolnym środkiem antykorozyjnym do użytku zewnętrzenego. Można w tym celu wykorzystać chociażby preparat BITEX do konserwacji podwozia - powinien skutecznie ochronić nawet elementy montażowe zasypane ziemią.

OKRESOWE BADANIA TECHNICZNE

Posiadanie konstrukcji budowlanej w formie hali namiotowej wiąże się z koniecznością dokonania corocznego przeglądu technicznego tejże. Zaleca się wykonywać badanie przed lub po okresie zimowym z racji na najmniej korzystne dla namiotu warunki atmosferyczne i brak dodatkowych utrudnień. Podczas przeglądu specjalista powinien zweryfikować stan plandek, sprawdzić połączenia śrubowe, stan napięcia stężeń ściennych oraz dachowych, a także sprawność wszelkich elementów ruchomych. Bardzo istotne jest, aby wybrać profesjonalną firmę do przeprowadzenia tego typu badań - wszak w gre wchodzi bezpieczeństwo nasze i/lub pracowników. Co więcej, profesjonaliści często posiadają ze sobą część elementów zamiennych i w razie odnalezienia drobnych usterek są w stanie na miejscu wykonać drobne naprawy.

PODSUMOWANIE

Hale namiotowe są konstrukcjami o niezwykle szerokim zastosowaniu i są znacznie tańszą alternatywą dla rozbudowy magazynów czy tworzenia przestrzenii do pracy. Wymagają jednak - jak każdy obiekt budowlany - regularnego dbania o dobrym stan techniczny. Zdecydowanio warto jest kilka razy do roku poświęcić parę chwil na konserwację poszczególnych elementów namiotu i tym samym zapewnić mu wiele kolejnych lat użytkowania. No i pamiętajmy - bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Tentrum to Twoje centrum namiotów. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy doborze namiotu, chcesz postawić halę namiotową lub skorzystać z usług wypożyczalni namiotów odezwij się do nas - z ogromną chęcią pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się w sprawie wyceny bądź omówienia naszego produktu.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno duże hale namiotowe jak i eleganckie namioty imprezowe i weselne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami i szczegółowo opisz swoje wymagania a z wielką chęcią pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie do Twojej sytuacji.

84-230 Rumia,
ul. Głogowa 21


    Powróć do góry