ZADZWOŃ
NAPISZ
Namiot Petal Pole - Tentrum.pl Wynajem i sprzedaż namiotów na każdą okazję

10 rzeczy o których MUSISZ pamiętać organizując wesele pod namiotem

Od kilku lat namioty ślubne ogromnie zyskują na popularności. Organizacja imprezy pod namiotem nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego wiele osób decyduje się na zatrudnienie całego sztabu specjalistów - od wedding plannerów, przez producentów po ekipy montażowe i transportowe. Coraz więcej firmy, podobnie jak my, kompleksowo obsługuje takie przedsięwzięcia oszczędzając Tobie czasu i nerwów.

Nawet niewielkie wesela wymagają dobrego rozplanowania działań i mogą przerosnąć osobę, która niekoniecznie ma duże pojęcie o temacie - z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór 10 rzeczy o których MUSISZ pamiętać organizując wesele pod namiotem. Mamy nadzieję, że te porady w znacznym stopniu pomogą Ci podjąć ważne decyzje przed którymi stoisz i pozwolą skutecznie doprowadzić tą wyjątkową imprezę do skutku.

1. Rozeznaj się jakie firmy oferują wynajem w Twojej okolicy.

Obecnie na portalach typu OLX czy Allegro możemy znaleźć masę namiotów bakietowych na wynajem, co może nas nieco przytłoczyć. Większość z tych namiotów to niestety wiekowe konstrukcje, których plandeki już dawno straciły swój urok. Co więcej, częstą praktyką jest umieszczanie do takich ogłoszeń starych zdjęć namiotu - dopiero w momencie przyjazdu ekipy montażowej zobaczymy w jak opłakanym stanie jest wynajęty przez nas produkt. Aby uniknąć takich sytuacji warto wysłać do firmy zapytanie z prośbą o podesłanie bardziej aktualnych zdjęć oraz uwzględnić stan w umowie najmu - to zabezpieczenie dla nas w razie próby oszustwa.

Niektóre firmy oferują transport na własną rękę w dobrej cenie, podczas kiedy inni wykorzystują zewnętrzne firmy transportowe co znacząco zwiększa koszt - wynajem namiotu to na ogół transport w 4 strony - miejsce docelowe, ustawienie, powrót, miejsce docelowe, złożenie, powrót. Znalezienie pobliskiej firmy oferującej wynajem może przyczynić się do zmniejszenia kosztów, choć nie jest to regułą.

2. Wybierz interesujący Ciebie model namiotu.

Większość ww. firm oferuje proste konstrukcje typu pawilon - są one najpowszechniejsze i najtańsze, jednak nie są tak zjawiskowe jak np. oferowany przez nas Petal Pole. Warto zawczasu oszacować budżet i rozeznać się w różnych typach oferowanych na wynajem namiotów weselnych i znaleźć rozwiązanie idealnie dla siebie. Pamiętaj też, że większość tańszych namiotów wykonana jest niemal w całości z PVC - w gorące letnie dni ich wnętrze może zamienić się w saunę - dla wielu gości będzie to niezbyt przyjemna atrakcja.

3. Dokładnie oszacuj ilość gości i wymaganą przestrzeń.

Jeżeli masz już gotową listę gości to będzie ona świetnym punktem odniesienia przy szacowaniu potrzebnego miejsca. Jeżeli jeszcze jej nie masz - zajmij się tym jak najszybciej, znacznie ułatwi Ci planowanie :)

Znając ilość gości, ich przybliżony wiek oraz mając z tyłu głowy nasze oczekiwania odnośnie dodatków jak mobilny bar, stoły czy parkiet możemy wysłać zapytanie podając te wszystkie szczegóły - większość firm zajmujących się wynajmem nieodpłatnie zaproponuje nam oszacowanie wielkości namiotu w oparciu o liczebność uczestników imprezy i nasze wymagania.

4. Znajdź odpowiednie miejsce na postawienie namiotu.

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie usytowanie. Znając przybliżoną wielkość wypożyczanego namiotu weselnego możemy zweryfikować gdzie będziemy go w stanie umiejscowić. Przestrzeń powinna być nieco większa niż sama konstrukcja aby goście mogli swobodnie poruszać się również poza namiotem. Należy także zadbać o odpowiednią ilość miejsca na kołki stabilizujące - dokładne informacje odnośnie wymagań również uzyskamy od producenta lub wynajmującego.

5. Przemyśl kwestie podłoża.

Niekiedy podłoże będzie na tyle twarde i równe, że dodatkowa podłoga okaże się zbędna, jednak w znacznej większości wypadków powinniśmy zadbać o to aby firma organizująca wynajem przywiozła nam też podłogę. Niektórzy decydują się na sztuczną trawę, aby choć trochę osłonić tę właściwą pod spodem i zapobiec robieniu się błota, inny preferują drewniany parkiet na którym do białego rana pląsać będą goście. Koniecznie dopytaj jak wygląda kwestia wynajmu podłogi do namiotu w Twojej sytuacji!

6. Sprawdź prognozę pogody i przygotuj się na najgorsze.

Doskonale wiadomo, że pogoda lubi płatać figle. Organizując imprezę pod namiotem powinniśmy zawsze przygotować się na najgorszy scenariusz. Warto zadbać o nawiewnice, który w przypadku chłodnej nocy nieco podniosą temperaturę (choć w przypadku tańczących gości zazwyczaj generują oni wystarczająco dużo ciepła), jak wspominaliśmy wyżej odpowiednia podłoga może także zabezpieczyć nas przed brodzeniem w błocie. Wypożycz też namiot od renomowanej firmy - dziurawe płótna taniego namiotu będą prawdziwym koszmarem podczas ulewy. W przypadku podnoszonych ścian nie musimy przejmować się odpowiednią wentylacją, jednak jeśli producent nie zezwala na takie manewry to powinniśmy też o nią zadbać.

7. Przemyśl umiejscowienie gości i dodatków

Odpowiednie usytowanie baru, DJ-a i gości to podstawa aby zapewnić każdemu możliwość swobodnej zabawy. Pamietaj, że osoby starsze na ogół będą wolały siedzieć dalej od głośników i bliżej bufetu, młodzi natomiast będą przez większość czasu kursować pomiędzy parkietem, stołem a kolejnym papierosem na zewnątrz - przejścia pomiędzy stołami powinny umożliwiać bezproblemowe poruszanie się każdemu z gości.

8. Zapoznaj się z warunkami najmu.

Każda firma oferująca wynajem namiotów na ślub ma swoje wymagania które muszą być uwzględnione w umowie. Przykładowo część firm może doliczać koszta czyszczenia namiotu w razie poważniejszego zabrudzenia, może wymagać odpowiedniego podłoża lub dodatkowego ubezpieczenia. Powinieneś zawczasu zapoznać się z przedstawionymi warunkami aby oszczędzić sobie później nieprzyjemnego zaskoczenia.

9. Wypytaj gości o ich preferencje.

Niekiedy warto podczas spotkań z poszczególnymi gośćmi podpytać o opinię na temat dodatków lub warunków jakie umiliłyby ich zabawę. Wesele jest imprezą organizowaną dla gości, aby wspólnie z Wami świętowali ten wyjątkowy dzień - koniecznie weź pod uwagę ich obiekcje i spostrzeżenia.

10. Zarezerwuj namiot z wyprzedzeniem.

Jak już wspomnieliśmy - wynajem namiotów staje się coraz bardziej popularny. W związku z tym wiele renomowanych firm proponować może dosyć odległe terminy w związku dużym zainteresowaniem ofertą - szczególnie w okresie letnim. Nie czekaj do ostatniej chwili i zawczasu skontaktuj się w celu rezerwacji terminu.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Skontaktuj się w sprawie wyceny bądź omówienia naszego produktu.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno duże hale namiotowe jak i eleganckie namioty imprezowe i weselne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami i szczegółowo opisz swoje wymagania a z wielką chęcią pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie do Twojej sytuacji.

84-230 Rumia,
ul. Głogowa 21


    Powróć do góry